BellaLab "Bonum Bacteria"

Atgal Pirmyn Prekės nuotrauka
Hind: 47.95 EUR   Telli

Toidulisand Bonum Bacteria on toode, mille peamisteks koostisosadeks on tervisele eriti vajalik C-vitamiin ja mikroelement seleen ning sellele lisaks veel kasulikud lakto- ja bifidobakterid.

C-vitamiin ja seleen aitavad hoida immuunsüsteemi tegevuse normaalsena ning kaitsta rakke oksüdatiivsete kahjustuste eest.

Bakterid on üks esimesi eluvorme Maal, neid kohtab kõikjal – pinnases ja vees, maakoore sügavuses, taimedel ja loomadel ja ka sellistes kohtades, kus on radioaktiivsed jäätmed. Öeldakse, et ühes milliliitris vees on umbes miljon bakterit ja kogu Maal on nende biomassi kogumaht suurem kui taimede ja loomade biomassi kogumaht kokku. Lisaks sellele on bakterid nii mitmesugused, et enamikku neist ei ole ilmselt isegi kirjeldatud.

Inimkehas võib neid mikroorganisme leida kõikjalt: nahalt, soolestikust, ninast, rakkudest ja rakkudevahelisest massist. Mõnikord põhjustavad bakterid tervisekahjustusi ja haigusi, aga tavaliselt elavad nad koos oma peremeesorganismiga rahus ja osalevad organismis paljude eluliselt tähtsate funktsioonide töös. 

Öeldakse, et terve inimesel kehas on umbes kolm kilo mitmesuguseid mikroorganisme, enamik neist elutseb soolestikus ja moodustab soolestiku mikrofloora, mida mõnikord nimetatakse kirjanduses isegi eraldiolevaks organismiks, mis suhtleb teatud viisil ajuga.

Soolestikus on mikroorganismidele sobiv keskkond paljunemiseks ja inimekeha saab kasu omastamata ainete kääritamisest; lisaks sellele konkureerivad kasulikud bakterid patogeensete mikroorganismidega ja pärsivad nende kasvu, treenides sel viisil teatud moel immuunsüsteemi, toimub ka vitamiinide süntees ja teised tähtsad protsessid. 

Elusateks bakteriteks, mis moodustavad inimese soolestiku mikrofloora kasuliku osa, peetakse esmajoones laktobaktereid ja bifidobaktereid.

Laktobakterid (ld Lactobacillus) ja bifidobakterid (ld Bifidobacterium) kuuluvad nn grampositiivsete bakterite rühma. Mõiste „grampositiivne“ võeti kasutusele Taani teadlase Hans Christian Grami välja töötatud bakterite värvimise meetodi põhjal, et rühmitada baktereid headeks ja halbadeks. 

Mõlemad bakteriliigid on hästi läbi uuritud, nad elunevad inimese seedetraktis. Neile on iseloomulik muuta keskkonda happelisemaks, moodustades sel viisil sobiva keskkonna teiste kasulike bakterite paljunemiseks ja ebasobiva keskkonna patogeensete bakterite paljunemiseks.

Näiteks tavaliselt inimese suus ja soolestikus elunev Lactobacillus acidophilus kääritab suhkrut piimhappeks ja paljuneb küllaltki madala happelisusega keskkonnas.

Inimkehas leidub ka liigi Lactobacilus plantarum baktereid, seda esmajoones inimese süljes. Neid on rikkalikult ka piima- ja lihatoodetes, hapendatud köögiviljas, kaasa arvatud kapsad, kurgid, oliivid jms. Ka see liik toodab piimhapet süsivesikute kääritamise lõpptootena.

Aga liigi Bifidobacterium bifidum kasulikke baktereid leidub naturaalselt kõige rohkem käärsooles, alumises peensooles – niisiis on see bakter eriti kasulik meie väljutamissüsteemile. On kindlaks tehtud, et imikud saavad neid emapiima kaudu.

Liik Lactobacillus casei eluneb inimese kuseteedes ja suus, see jääb elujõuliseks küllaltki laial temperatuurisklaalal ja erinevatel happesuse tasemetel. Lisaks sellele aitab see liigi L. acidophilus bakteritel paljuneda.

Koostisosad. Maltodekstriin, paakumisvastane aine, rasvhapete magneesiumisool, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium longum, KMÜ Bifidobacterium lactis, fruktooligosahhariidid, glaseeraine hüdroksüpropüülmetüültselluloos, L-askorbiinhape, L-selenometioniin.

1 kapsel sisaldab (NRV*, %): 0,85 x 109 KMÜ** Lactobacillus acidophilus, 0,85 x 109 KMÜ** Lactobacillus plantarum, 0,85 x 109 KMÜ** Bifidobacterium bifidum, 0,60 x 109 KMÜ** Lactobacillus casei, 0,60 x 109 KMÜ** Lactobacillus rhamnosus, 0,60 x 109 KMÜ** Bifidobacterium longum, 0,60 x 109 KMÜ** Bifidobacterium lactis, 24 mg (30%) C-vitamiini, 16,5 mg (30%) seleeni.

*- Toitaine kontrollväärtus.

**- Kolooniaid moodustavad ühikud.

Ühes kapslis sisalduv bakterite koguarv on 5 x 109 KMÜ.

Tarbimine. Soovitame tarbida 1 kapsel üks kord päevas koos toiduga.

Hoiatused. Toidulisandit ei soovitata rasedatele, imetavatele emadele ega alla 12-aastastele lastele.

Pakend: 1 pakk. 90 kasplit. Komplekti hind on 47,95 eurot.

Tootja: TopFormula Healthcare AB, Fridhemsvägen 3,  602 13 Norrköping, Rootsi.

Edasimüüja: DirectMarketing OÜ, Narva mnt 5, Tallinn.

Prašau pirma pasirinkti prekes
Prašau įvesti kiekį
Paieška laikinai išjungta